Podstawy drzwi antywłamaniowych i ich rodzaje

Te czasy już dawno minęły, kiedy otwarte drzwi i balkony były bezpieczne. W dzisiejszych czasach przestępcy czają się w pobliżu nas przez cały czas. Według szacunków co trzydzieści sekund włamuje się do amerykańskiego domu. Liczby te są dość wysokie i niepokoją każdego właściciela nieruchomości. Na szczęście technologia służy nam i zabezpiecza nasze domy znacznie wydajniej niż za dawnych czasów. Bezpieczeństwo Twojego domu powinno być Twoją główną troską.

 

Czym są drzwi antywłamaniowe?

Niezbędne jest zrozumienie podstaw drzwi antywłamaniowych. Uświadamia Ci dostępne opcje i zalety drzwi antywłamaniowych. Drewno i szkło były od wieków używane jako materiały na drzwi. Są znane ze swojej urody i trwałości. Są jednak bardziej podatne na naruszenia bezpieczeństwa. Drzwi zamontowane przy wejściu do domu to najważniejsza linia obrony przed intruzami. Bronią ciebie i twoją rodzinę przed złodziejami i włamywaczami.

drzwi antywłamaniowe do mieszkania

Drzwi antywłamaniowe są zwykle wykonane z metali. Najpopularniejszym wyborem są stal i aluminium. Metalowa maskownica osadzona w metalowej ramie. Często pokrywa go lżejsza siatka. Siatka może zapewnić wiele korzyści, w tym trzymać owady na dystans. Drzwi mogą być przesuwne lub na zawiasach w zależności od Twoich wymagań. Ich obrona jest wzmocniona przez zainstalowanie wytrzymałych zamków, takich jak systemy wielozamkowe .   Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, że drzwi są niezawodnymi „drzwiami antywłamaniowymi”, jest ich wytrzymałość konstrukcyjna. Drzwi antywłamaniowe są doskonałymi środkami odstraszającymi, ponieważ mają solidne ramy. Są prawie niemożliwe do przebicia. Największą zaletą metalowych drzwi antywłamaniowych jest to, że wymagają niewielkiej konserwacji.

 

Rodzaje drzwi antywłamaniowych

Istnieje pięć powszechnych typów drzwi antywłamaniowych instalowanych w amerykańskich nieruchomościach.

 

1. Drzwi żeliwne

Drzwi żeliwne to najcięższe drzwi antywłamaniowe. Ze względu na wagę potrzebują wzmocnienia ramy, ale solidne i ciężkie drzwi są najlepszym sygnałem dla intruza, aby trzymał się z daleka. Kratka jest wykonana z żeliwa i ma zewnętrzną aluminiową ramę.

 

2. Dekoracyjne drzwi grillowe

Drzwi antywłamaniowe z kratką ozdobną mogą być rozwiązaniem dla właścicieli domów, którzy wspólnie poszukują piękna i bezpieczeństwa. Można je dostosować do własnych życzeń i architektury Twojego mieszkania. Do wyboru jest szeroka gama kształtów i stylów.

3. Drzwi ze stali nierdzewnej

Te drzwi wymagają dużych inwestycji, ale zapewniają doskonały zwrot z inwestycji. Drzwi antywłamaniowe ze stali nierdzewnej stanowią najcięższą linię obrony wokół Twojego domu. Drzwi stalowe to najtwardsza, solidna i mocna opcja. Wpuszczone zawiasy sprawiają, że są one nieprzeniknione.

4. Standardowe diamentowe drzwi grillowe

Najczęściej instalowane drzwi antywłamaniowe to standardowe drzwi z kratką diamentową. Jest wyposażony w grill w kształcie rombu, który sprawia, że ​​ingerencja człowieka jest prawie niemożliwa.

 

5. Małe diamentowe drzwi grillowe

Jeśli jesteś bardzo świadomy bezpieczeństwa swojego budynku, małe diamentowe drzwi grillowe są świetną opcją. Grille aluminiowe mają bardzo małe otwory w kształcie rombu.

Podsumowanie 

Inwestycja w drzwi antywłamaniowe jest w naszych czasach niezbędne. Bez względu na to czy mieszkasz w spokojnej dzielnicy, czy w mniej bezpiecznej, zawsze istnieje ryzyko włamania. Złodzieje najczęściej wybierają właśnie drzwi, jako najsłabiej zabezpieczony element wejścia do twojego mieszkania. Nie czekaj, pomyśl już dziś jaki komfort psychiczny uzyskasz dzięki zabezpieczeniu swojego domu. dodatkowym atutem będzie również zniżka, którą oferują firmy ubezpieczeniowe za posiadanie bezpiecznych drzwi w mieszkaniu.